TÜM LİGLER ERTELENDİ

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’de tüm liglerin ertelendiğini açıkladı.

TÜM LİGLER ERTELENDİ
19 Mart 2020 - 17:00 - Güncelleme: 19 Mart 2020 - 18:04

"Salgının mevcut durumunun güncellenmesi durumunda kararımızı tekrar değerlendirdik. Bugün TFF, TBF, TVF ve Kulüper Birliği ile yaptığımız toplantıda liglerin ertelenmesine hep beraber karar verdik. Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında gerçekleştirilen Koronavirüs Değerlendirme Toplantısı’nda ve akabinde yapılan görüşmeler neticesinde; hentbol, voleybol, basketbol ve futbol liglerinin tamamının salgına yönelik alınan tedbirler kapsamında ertelenmesine karar verilmiştir."

Nihat Özdemir: Tarih çalışmalar sonucunda belli olacak

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Türk futboluna, Türk sporuna yön çizecek önemli kararlar almış durumdayız. Liglerimizi erteliyoruz. Tarih, yapacağımız çalışmalar sonucunda belli olacak." dedi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, "Bakanımızla hep istişare halindeydik. Erteleme kararından sonra bizim işimiz biraz daha farklı olacaktır. Kulüplerden, oyunculardan, antrenörlerden isteklerimiz daha farklı olacaktır." ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum