Bülent Bedirhan YAMAN

Bülent Bedirhan YAMAN

Bülent Bedirhan YAMAN

Bir Önerimiz Var

04 Kasım 2020 - 22:40 - Güncelleme: 04 Kasım 2020 - 22:48

Bir Önerimiz Var

Son günlerde İlçemizde ve ilimizde yaşanılan corona virüs vakalarındaki artış üzerine İçişleri Bakanlığı kararınca il Hıfzıssıhha kurulunun aldığı kararlar doğrultusunda  İlimizde ve ilçemizde tüm kamu kurum ve kuruluşlarında HES kodu ile giriş yapılmasına karar verilmişti. Bizce alınan karar son derece isabetli bir karardı, bu kararı almada geç bile kalındı aslında.

Bugün Hendek Belediye Meclis toplantısında alınan kararlara uygulandığı gözlemlendi. Toplantı salonuna girmek isteyen herkese HES Kodu uygulaması ve Ateş ölçümü yapılarak içeriye alındı. Fakat burada yapılan HES Kodu sorgulaması ilçemizin yüzlerce belki de binlerce kişinin temel ihtiyaçlarını karşılamak için kurulan Hendek Ticaret Merkezinde bulunan pazar yerinde uygulanamaz mı?

Son günlerde ilçemizde artan salgın hastalık vaka sayısının pik  yaptığı dönemi göze alaraktan İçişleri Bakanlığı kararınca ve Valilik İl Hıfzısıhha kurulunun aldığı kararlar doğrultusunda ilçemizin binlerce kişi tarafından bünyesinde gıda giyim ve şarküteri ihtiyaçları barındıran ilçemizin göz bebeği kapalı Pazar yerinin vatandaşlarımızın sağlığı ve güvenliği açısından girişlerde HES kodu ile giriş yapılması sağlanamaz mı?

Neden Bunu İstiyoruz

Hepinizin bildiği üzere ilçemizde Corona virüs vakalarında hızlı bir artış var. Yapılan onca maske mesafe hijyen uyarılarına rağmen vaka sayıları ilçemizde gittikçe çoğalıyor sosyal mesafe sıfıra iniyor. Özelliklede pazar yerinde pazarcı esnafının maske uyarısına dikkat ettiği yok.

Vatandaş karpuz seçermiş gibi eldiven kullanmadan sebze meyve seçmeye devam ediyor. Belki bu pazarda bulunanlardan bazıları ya pozitif vaka ise veya karantina altında olması gereken kişi pazar yerinde alış verişteyse olamaz mı? Olur hem de bal gibi olur işte böyle olumsuzlukların önüne geçmek için önerimize kulak verin Pazar Yerine vatandaşların daha sağlıklı alışveriş yapabilmesi için ilçemizde kurulan salı pazarına girişlerinde HES Kodu ile girişlere izin verin

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ahmet
    5 ay önce
    Maske,mesafe ve hijyen kurallarini bile uygulamaktan sinifta kalan hendek belediyesinin burada hes uygulamasini yapacagini dusunmek gozler acikken ruya gormektir. Ama is reklama geldimi mangalda kul birakmiyorlar