Bülent Bedirhan YAMAN

Bülent Bedirhan YAMAN

Bülent Bedirhan YAMAN

ESNAF AMCA;

06 Kasım 2020 - 18:20

ESNAF AMCA;

Evet sevgili Hendekliler bugünkü köşe yazımızın konusu esnaflık ve esnafımızın durumu
Dünyayı kasıp kavuran ekonomilerini ciddi derecede etkileyen üretimi ve satışı zayıflatan salgın hastalık maalesef ki ülkemizde de ekonomik olarak gözle görülür derecede his edilmektedir.

Kimi fabrikanın üretim hacmi düştü, kimi üreticinin işi zayıfladı kimi işçinin salgın hastalıktan dolayı işine tam olarak gidemedi. Ama gel gelelim ki  piyasada en çok darbeyi yine esnaf yüklendi.

Nasıl mı bakkal amca şimdi param kalmadı ay başında veririm, kasap bey misafirim gelecek ay başında veririm, manav kardeş parayı yettiremedik ay başına kadar idare et.

Burası Hendek; burada kim dardaysa kimin ekonomik durumu kötüyse ya da kötü olmuşsa emin olun herkes bir seferberlik yapıp muhakkak bir şekilde o vatandaşımızı aç koymayız ya da açıkta bırakmayız.

Burası medeniyetler, kültürel  ya da etnik kökenlerimiz farklı farklı olsada her zaman hep birlikteyiz. En zor durumda ve her koşulda muhakkak birbirimize yardım ederiz cenazesine gideriz hep birlikte üzülürüz;düğününe gidip hep birlikte horon edip kasap oynarız. Dedik ya biz her zaman her daim biriz.

Bu durumu göz önüne alaraktan her daim her koşulda Hendeğimizin öz esnafı olan gıda, giyim, manav, kasap ve diğer tüm ihtiyaçlarımızı hendeğimizin öz esnafından alarak bu ekonomik zorlukları hep birlikte atlatmak dileklerimizle kalın sağlıcakla.

Cumanız Mübarek olsun 
Allaha emanet olunuz…

YORUMLAR

  • 0 Yorum