Bülent Bedirhan YAMAN

Bülent Bedirhan YAMAN

Bülent Bedirhan YAMAN

Mutluluğu Yakalamak Bizim Elimizde

03 Kasım 2020 - 10:55 - Güncelleme: 03 Kasım 2020 - 11:02

Hayatın içinde kimimiz hastalıklarla boğuşuyor hayata sıkı sıkı tutunuyor , kimimiz ise sağlıkla, tatil ve gezme planlarını yapıp hiçbir şeyi umursamıyor Dedim ya hayat işte böyle; sen hastasın, mutsuzsun diye yerinde durmuyor.

Herkes yaşama çabası içinde bir başkasının derdi diğer bir insanı ilgilendirmiyor ufacık bir sorun olarak bile gözükmüyor. Hatta 'o da ne ki bizim yaşadıklarımızın yanında hiç' gözüyle bakılıyor. İnsanlar kendilerini düşünmekten başkalarını unutur olmuş, ufacık da olsa bir nasılsını çok görüp yüz yüze gelmemek için binbir kılığa giriyorlar.

Oysaki düşünemez olmuşlar, bir gün o kişiye muhtaç olabileceklerini.. Söylemek istediğim de şu aslında bugün sağlıklı ve mutlu iken ertesi güne uyandığımızda hiç beklemediğimiz bir sorunla karşı karşıya kalabiliyoruz bu hayatta , insanları anlamayı bıraktığımız, bencil olduğumuz her an bize kötü bir durumla geri dönüyor.

Bu yüzden unutmayın, beklentileri hep olumsuz olan kendinden başkasını düşünmeyen kişiler kendi iç dünyasını göstermiş olur. Bize ve kendine katkısı olmayan insanların hayatınızda sadece boş bir ibareyle yer alması da mutsuzluğun belirtisidir.

Mutsuzlukluklarını büyütüp çevresindeki mutlu insanların mutluluklarından huzursuz olmaya başlarlar. Bu kişiler mutlu ve huzurlu olmak isterse çevrelerindeki kişilere huzursuzluk vermeleri yeterlidir aslında. Dünyaları sadece olumsuzluktan ibaret, duygular ve sorunlarla doludur.

Kendilerini tüketen bu olumsuzluğu kendi hayatlarında enerji ve iyilik olarak görürler ve sürekli didişecek , çatacak bir konu bulurlar.

Bunları gözlemlediğimizde kendimizin ne kadar şanslı olduğunu düşünmeliyiz. Şanslarınızı , mutluluklarınızı ve hayatınızdaki huzuru kendiniz yarattığınız için kendinizle gurur duyun ve sizi olumsuzluğa iten insanlardan uzak durun, mutluluğu yakalamak bizim elimizde Kalın Sağlıcakla

YORUMLAR

  • 0 Yorum